Kompleksowe ujęcie bezpieczeństwa ICT/OT w odniesieniu do wymagań technicznych i formalnoprawnych


Miejsce: e Breakfast online - platforma ZOOM


Termin: 25 lutego 2025 (wtorek) od 09:00 do 14:15

Agenda:

  • 09:00 - 09:05 Przywitanie Gości - Jarosław Greser, Marcin Kordacki
  • 09:05 - 09:35  Wyzwania formalnoprawne cyberbezpieczeństwa - Jarosław Greser
  • 09:35 - 10:10  NIS2- gdzie jesteśmy, kluczowe aspekty - Łukasz Kesling, Krystian Żak
  • 10:10 - 10:15 Ekspertyza cyberbezpieczeństwa - Marcin Kordacki
  • 10:15 - 12:00  Piramida cyberbezpieczeństwa ICT2B - Wojciech Jurek, Maciej Iwanicki, Jakub Kowalewski, Marcin Kordacki
  • 12:15 - 14:15 Warsztat technologiczny: FortiSIEM/SOAR (2h) - Maciej Iwanicki
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowe spotkanie - e Breakfast organizowany przez: Arrow, Fortinet, Microsoft, ICT2B, KZ Legal który odbędzie się 25 lutego.

Zapraszamy na spotkanie, na którym zobaczysz autorskie podejście ICT2B do cyberbezpieczeństwa. Na bazie doświadczeń płynących z licznych wdrożeń usług oraz wykonanych ekspertyz stworzyliśmy piramidę potrzeb cyberbezpieczeństwa ICT2B. Do budowy piramidy wykorzystaliśmy rozwiązania: Fortinet i Microsoft. Będzie to nie tylko ujęcie teoretyczne, ale również pokażemy jak w praktyczny sposób zbudować kompleksowe środowisko cybersecurity. W trakcie spotkania omówimy rozwiązania bezpieczeństwa ICT/OT od podstawowych po najbardziej zaawansowane. Na bazie doświadczeń płynącej ze współpracy z KZ Legal przedstawimy również aspekty formalno-prawne związane z NIS2.

Data: 25 lutego

Godzina: 09:00 - 14:15

Miejsce: Online

 
Podczas konferencji nasi eksperci będą odpowiadali na żywo na Państwa pytania.

Eksperci:
Marcin Kordacki​
ICT2B

Ekspert z bogatym doświadczeniem w zakresie projektów związanych z bezpieczeństwem ICT/ OT. Od blisko 20 lat wspiera działalność Klientów z wykorzystaniem technologii teleinformatycznych. CEO ICT2B Sp. z o.o. Absolwent Studiów Doktoranckich Szkoly Glownej Handlowej, MBA University of Illinois/Politechnika Lubelska oraz Wydzialu Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu


Jarosław Greser
Adwokat

Adwokat, doktor nauk prawnych, senior researcher na Vrije Universiteit Brussel (VUB) w Cyber and Data Security Lab oraz adiunkt na Politechnice Warszawskiej. Badacz specjalizujący się w prawie nowych technologii, w szczególności regulacji technologii medycznych, Internetu Rzeczy oraz cyberbezpieczeństwa. 

Łukasz Kesling
Kancelaria Krzemień Zaliwska Adwokaci i Radcowie Prawni S.K.A.

Partner Kancelarii, radca prawny z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze podmiotów w zakresie prawa nowoczesnych technologii, IT/IP, GDPR oraz zagadnień związanych z cyberbezpieczeństwem i compliance. Zdobywał doświadczenie jako prawnik wewnętrzny w międzynarodowych spółkach z branży telekomunikacyjnej, energetycznej, recyklingowej oraz IT [dystrybutorów produktów IT]. Obsługiwał prawnie wiele kontraktów dotyczących skomplikowanych wdrożeń systemów informatycznych, wspierając spółki IT w fazie negocjacji, a także świadcząc pomoc na etapie ich realizacji oraz przy rozwiązywaniu spornych kwestii wynikłych w trakcie projektu IT. Aktywnie doradza w tematach związanych z licencjami na produkty IT, w tym dostaw licencji od vendorów zagranicznych lub dostaw usług IT/ICT w różnych modelach udostępnienia oprogramowania, z uwzględnieniem zagadnień bezpieczeństwa danych i informacji. 

Absolwent Wydziału prawa Akademii Leona Koźmińskiego oraz studiów podyplomowych Prawo Nowoczesnych Technologii na tej samej uczelni. Ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Ukończył również liczne kursy i szkolenia, w tym m.in. 2 moduły kursu „Zarządzanie projektem prawnym w praktyce” organizowanym w ramach EY Academy of Business, szkolenia dotyczące licencjonowania i praw autorskich w IT oraz kurs „Szkoła IT dla prawników” organizowany przez Akademię Leona Koźmińskiego.

Jakub Kowalewski
ICT2B  

Absolwent Politechniki Białostockiej na kierunku informatyka,  specjalność - Inteligentne Technologie Internetowe. Posiada certyfikaty oraz doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań Fortinet. Odpowiada za techniczną część ekspertyz pod kątem NIS2. Pasjonat zagadnień związanych z bezpieczeństwem IT, programowaniem i sztuczną inteligencją.


Wojciech Jurek 
Arrow

specjalista d.s. rozwiązań technicznych w firmie Arrow, globalnym dystrybutorze rozwiązań firmy Microsoft, Fortinet, Check Point i wielu innych światowych producentów sprzętu serwerowego i oprogramowania. Od wielu lat związany z branżą IT. Początkowo jako instruktor prowadzący szkolenia z zakresu wirtualizacji firmy VMware, następnie inżynier wsparcia sprzedaży odpowiedzialny za linię produktów marki Check Point. Obecnie jego główną domeną są produkty firmy Microsoft, zarówno te instalowane lokalnie w serwerowniach klientów, jak i uruchamiane w chmurze (Azure, Microsoft 365). Prywatnie gitarzysta, tekściarz, aranżer, kompozytor działający aktywnie w dwóch amatorskich zespołach. Miłośnik podróży na motocyklu. Szczęśliwy mąż i ojciec



Maciej Iwanicki 
Fortinet

Business Development Manager, Fortinet. Zawodowo zajmujący się szeroko pojętym problemem bezpieczeństwa z punktu widzenia dużych i średnich przedsiębiorstw. Wspomaga decyzje w zakresie wyboru technologii ochronnych końcówek i rozwiązań wspierających analizę incydentów bezpieczeństwa, dodatkowo doradza w zakresie najlepszego ich wykorzystania. Aktywny uczestnik i prelegent wielu konferencji poświęconych kwestiom bezpieczeństwa informatycznego. Prywatnie propagator bezpieczeństwa w Internecie na co dzień.



Krystian Żak
ICT2B

Student Uniwersytetu Morskiego na kierunku Zarządzanie, specjalność Biznes Elektroniczny oraz absolwent Bezpieczeństwa Narodowego. Specjalizuje się w zagadnieniach formalno-prawnych dotyczących ekspertyz zgodnych z NIS2. Posiada podstawowe certyfikaty z cyberbezpieczeństwa Fortinet wiedzę w zakresie regulacji i zgodności prawnej w obszarze ICT. Interesuje się; nowymi technologiami, ochroną danych oraz wdrażaniem standardów zgodności w organizacjach.




Rejestracja: Aby wziąć udział w konferencji, prosimy o rejestrację do 24 lutego pod poniższym linkiem:

Serdecznie zapraszamy!